fbpx Skip to content
Menu
search
Menu

Przyłącz się do wyzwania

zdobądź nowe umiejętności w pracy dietetyka i psychodietetyka
dzięki czemu Twoi pacjenci będą polecać Cię jeszcze częściej!

Dowiedz się jak stosować skuteczne techniki terapii poznawczo – behawioralnej u pacjentów z nadwagą  i otyłością.

  • Poznasz podstawowe zagadnienia psychologii poznawczo – behawioralnej, jako skutecznego podejścia pracy z pacjentem z nadwagą i otyłością
  • Zrozumiesz dlaczego pacjenci mają trudności z konsekwentnym trzymaniem się zaleceń dietetycznych
  • Poznasz podstawowe mechanizmy, które są przyczyną spadku motywacji, przerywania diety i powrotu do starych nawyków żywieniowych
  • Otrzymasz gotowe narzędzia pracy z pacjentem, dzięki czemu Twoi pacjenci nauczą się wytrwałości i osiągną jeszcze lepsze efekty w odchudzaniu
  • Dostaniesz prosty schemat jak krok po kroku stosować te narzędzia w swojej poradni dietetycznej lub psychodietetcznej
brushstrokes_pink (23)

Z wykształcenia jestem psychologiem, psychoterapeutą, coachem oraz
specjalistą ds. żywienia.

Specjalizuję się w leczeniu nadwagi i otyłości oraz zaburzeń odżywiania. Pracuję w podejściu poznawczo – behawioralnym. Od 7 lat pracuję jako psychodietetyk stale rozwijając swoje umiejętności oraz aktualizując wiedzę podczas licznych kursów i szkoleń oraz konferencji w obszarze psychologii, dietetyki oraz psychoterapii.

Od lat dzielę się swoim doświadczeniem również podczas wystąpień w TV oraz w licznych artykułach pojawiających się w prasie ogólnopolskiej tj.: Elle, Be Active, Pani, Wprost, Newsweek, Vita. Na podstawie swoich doświadczeń oraz w oparciu o praktyki psychologii poznawczo – behawioralnej stworzyłam swój autorski Program Chudnij Głową. Sukcesy setek kobiet biorących udział w moim programie zachęciły mnie do stworzenia i wydania w 2018 r. pierwszej takiej pozycji w Polsce – poradnika psychodietetycznego Plan-R.

Metody pracy opieram na najnowszych badaniach z obszaru psychologii, neurobiologii oraz dietetyki i sportu, cały czas podnosząc swoje kompetencje w kraju m.in. czteroletniej szkole Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej w Warszawie oraz zagranicą m.in. w Beck Institute of Cognitive Behavior Therapy w Filadelfii, USA.

sylwiaprawdzik_glowna_baner
sylwiaprawdzik_cudzyslow

co mówią moi klienci…

ania)landing2

Jeśli chodzi o różnice z innymi dietami, podejście Sylwii nie jest związane z dietą, a zmianą sposobu myślenia o jedzeniu. Wcześniej korzystałam z paru dietetyków, ale oni dawali mi przepisy i wyznaczali ile jeść. To się nigdy nie sprawdzało w konfrontacji z życiem codziennym. Wakacje, wesela, wyjazdy, teraz nadal jem wszystko, gdy podróżuje ale wiem ile lodów czy innych potraw mogę zjeść. Podczas pracy uświadomiłam sobie, ze moim problemem nie jest jedzenie, i tak widziałam co powinnam jeść i ile, ale emocje i strach przed byciem głodną. Teraz uczucie głodu jest normalnym uczuciem, wiem, ze minie i moge poczekać, a nie rzucać sie na byle co. Samopoczucie zmieniło sie zupełnie. Wcześniej brakowało mi siły, byłam ciężka śpiąca i marudna. Teraz mam na wszystko energie i zdecydowanie lepiej sie czuję w swoim ciele.

ewa_landing

Sylwia jest niesamowicie cierpliwa i skuteczna w swoich działaniach. Jej rady pomagały mi w trudnych chwilach, podpowiadała jak radzić sobie z pokusami, jak znaleźć motywacje, jak komponować posiłki żeby mieć energię na cały dzień. Na prawdę nie musiałam sobie odmawiać rzeczy bez których nie mogłabym żyć. Oczywiście zmniejszyłyśmy porcję i częstotliwość zachcianek ale nie wykluczyłyśmy, co wydaje mi się bardzo istotne. W poprzednich dietach były zakazy i nakazy, a po zakończeniu diety folgowałam sobie ze wszystkim co uwielbiam. Teraz wiem, że od czasu do czasu mogę sobie zjeść smakołyki ale nie za dużo. Myślę teraz, że każdy jest w stanie osiągnąć swoją wymażoną wagę. Potrzebna jest nam tylko osoba która nam to wszystko uporządkuje i pokieruję w odpowiednią stonę. Kiedyś myślałam, że sama mogę napisać doktorat z dietetyki tyle ich już przeszłam i się o nich naczytałam. Ale to nieprawda, bez Sylwii nie dałabym rady, nie osiągnęłabym tego co osiągnęłam.

TYLKO JEDNO KLIKNIĘCIE DZIELI CIĘ OD ZDOBYCIA NOWEJ UMIEJĘTNOŚCI 

strzalka2_sp

Copyright © 2020 Sylwia Prawdzik | Polityka Prywatności