fbpx Skip to content
Menu
search
Menu

bezpłatne wydarzenie online –  15.05 – sobota – 10.00 – 16.00

Konferencja dla dietetyków

O wyzwaniach w pracy z pacjentem z problemem jedzenia emocjonalnego, skutecznym leczeniu i dobrym prowadzeniu gabinetu.

SylwiaPrawdzik-konferencja-baner1

Dlaczego konferencja online?

Prowadzenie gabinetu dietetycznego przez ostatni rok znacznie się zmieniło.

W wyniku pandemii COVID-19 coraz więcej pacjentów trafiających do gabinetów dietetycznych i psychodietetycznych boryka się z problemem jedzenia emocjonalnego. Spotkania z pacjentami odbywają się z kolei online, a zaleceń dotyczących aktywności fizycznej nie możemy zrealizować polecając wizyty na basenie, czy w klubie fitness.

Jak radzić sobie z tymi zmianami, żeby przekuć je w pozytywy? Konferencja dla dietetyków to okazja, aby spojrzeć na prowadzenie gabinetu z różnych perspektyw. Prelegenci podzielą się nie tylko obszarem wiedzy, w którym się specjalizują, zaprezentują praktyczne podejście pracy z pacjentami borykajacymi się z określonymi zaburzeniami, pokażą sposoby na skuteczną pracę i komunikację. 

Dla kogo jest to wydarzenie?

ikona1

dla dietetyków

ikona1

dla psychodietetyków

ikona1

dla promotorów zdrowego trybu życia

ikona1

dla fizjoterapeutów, którzy współpracują z dietetykami

ikona1

dla osób, którzy przygotowują się do tego zawodu

Sylwia Prawdzik-konferencja-pineska

Agenda

15 maja, 10.00-16.00:

10:00 - 10:05

Sylwia Prawdzik

Przywitanie

10:05 - 11:00

Milena Nosek

Najczęstsze błędy w diecie redukcyjnej w powiązaniu z jedzeniem emocjonalnym. 

 • Rozpoznanie u pacjenta jedzenia emocjonalnego
 • Błędy dietetyczne podyktowane jedzeniem emocjonalnym
 • Łączenie terapii zaburzeń odżywiania w diecie redukcyjnej
 • Otyłość spowodowana kompulsywnym jedzeniem
 • Jedzenie nocne a dieta redukcyjna
 • Jedzenie intuicyjne a odżywianie się według zaleceń specjalisty
11:00 - 12:00

Magdalena Sadowska

Jak dotrzeć do pacjentów, z którymi chcesz pracować?

 • Jak prowadzić działania marketingowe swojego gabinetu, aby mieć kalendarz wypełniony pacjentami?
 • W jaki sposób pracując w branży dietetycznej możesz skalować swój biznes?
 • Z jakimi ograniczeniami muszą liczyć się dietetycy w przypadku reklamy w social media?
12:00 - 13:00

Julia Butrym-Południewska>

Joga jako użyteczne narzędzie w podniesieniu nastroju 

 • Czym jest joga i jak może być komplementarna z dietą?
 • Praktyka na podniesienie nastroju
 • Joga jako element zdrowego życia
 • Proste ćwiczenia oddechowe redukujące stres
13:00 - 14:00

Katarzyna Kopczak

Konkurencyjne problemy pacjentów utrudniające odchudzanie.

 • Dowiesz się, jak docierać do tego, o czym Twój klient nie mówi, a co w znaczący sposób może utrudnić Wam pracę nad wprowadzeniem diety,
 • Poznasz nowe sposoby pracy nad odkrywaniem motywów konkurencyjnych,
 • Otrzymasz wskazówki, kiedy twój klient powinien skorzystać z psychoterapii, zanim trafi do Ciebie,
 • Poznasz metody, które możesz zastosować kiedy pojawia się impas w diecie i dowiesz się jak z nich efektywnie korzystać.
14:00 - 15:00

Emilia Cesarek

Pokochaj swój cykl menstruacyjny

 • Prelekcja Pokochaj Swój Cykl Menstruacyjny to połączenie wiedzy merytorycznej oraz praktycznej pracy nad miesięcznym cyklem kobiety.
 • Omówię miesiączkowanie na części pierwsze z perspektywy fizjologicznej, psychologicznej i społecznej względem faz, dni.
 • Uświadomię jak trenować, odżywiać się i obserwować swoje ciało podczas każdego cyklu kobiecego.
15:00 - 16:00

Sylwia Prawdzik

Problemy i wyzwania w pracy z pacjentem z problemem jedzenia emocjonalnego 

 • Dowiesz się jak prowadzić wywiad, który pozwoli Ci zidentyfikować problem jedzenia emocjonalnego u pacjentów,
 • Dowiesz się kiedy i jakie zagrożenia może nieść dieta redukcyjna u pacjentów z problemem jedzenia emocjonalnego,
 • Poznasz skuteczne techniki pracy z pacjentem z problemem jedzenia emocjonalnego, dzięki którym będziesz mogła efektywnie wspierać pacjentów w poradzeniu sobie z tym problemem.

Co zyskasz, dzięki udziałowi w konferencji?

Uzupełnisz swoją wiedzę o najnowsze metody wprost od wykwalifikowanych praktyków
Uzupełnisz swoją wiedzę o najnowsze metody wprost od wykwalifikowanych praktyków
Spojrzysz na prowadzenie swojego gabinetu pod różnym kątem, także marketingowym
Spojrzysz na prowadzenie swojego gabinetu pod różnym kątem, także marketingowym
Zobaczysz, jak pracują inni dietetycy na różnych płaszczyznach
Zobaczysz, jak pracują inni dietetycy na różnych płaszczyznach
Poszerzysz horyzonty z zakresu pracy z pacjentem i prowadzenia biznesu
Poszerzysz horyzonty z zakresu pracy z pacjentem i prowadzenia biznesu

Prelegenci

1

Sylwia Prawdzik

Organizatorka Konferencji

Z wykształcenia jestem psychologiem, psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym, coachem ACC ICF, dietetykiem. 

Specjalizuję się w leczeniu nadwagi i otyłości oraz zaburzeń odżywiania. Pracuję w podejściu poznawczo – behawioralnym. Od 8 lat pracuję jako psychodietetyk stale rozwijając swoje umiejętności oraz aktualizując wiedzę podczas licznych kursów i szkoleń oraz konferencji w obszarze psychologii, dietetyki oraz psychoterapii.

Od lat dzielę się swoim doświadczeniem również podczas wystąpień w TV oraz w licznych artykułach pojawiających się w prasie ogólnopolskiej tj.: Elle, Be Active, Pani, Wprost, Newsweek, Vita. Na podstawie swoich doświadczeń oraz w oparciu o praktyki psychologii poznawczo – behawioralnej stworzyłam swój autorski Program Chudnij Głową. Sukcesy setek kobiet biorących udział w moim programie zachęciły mnie do stworzenia i wydania w 2018 r. pierwszej takiej pozycji w Polsce – poradnika psychodietetycznego Plan-R.

Metody pracy opieram na najnowszych badaniach z obszaru psychologii, neurobiologii oraz dietetyki i sportu, cały czas podnosząc swoje kompetencje w kraju m.in. czteroletniej szkole Centrum Terapii Poznawczo – Behawioralnej w Warszawie oraz zagranicą m.in. w Beck Institute of Cognitive Behavior Therapy w Filadelfii, USA.

5

Emilia Cesarek

Mgr dietetyk kliniczny, specjalista ds. odżywiania.

Naukowo i z pasją od 6 lat tworzy projekt keepfitinstyle.pl. Na co dzień praktykujący gabinetowo dietetyk kliniczny. Po godzinach pracy z pacjentem rozwija się naukowo w kontekście zdrowia i prozdrowotnego stylu życia.

Uważa, że zdrowie to najcenniejsza rzecz jaką mamy w życiu dlatego warto o nie dbać każdego dnia. Wszystko, co robi i tworzy to narzędzia, którymi można posługiwać na co dzień w celu optymalizacji samopoczucia i dobrego funkcjonowania. Do współpracy z ludźmi podchodzi indywidualnie, bez schematów.

Jej specjalizacją są choroby układu pokarmowego oraz dietoterapia w problemach endokrynnych, hormonalnych, wspieranie płodności. Jej motto brzmi: “Siła motywacji tkwi w ludziach”.

4

Magda Sadowska

Jestem przedsiębiorcą od zawsze. Swoją karierę zaczynałam od prowadzenia agencji reklamowej.

Obecnie całe swoje doświadczenie realizuję w działaniach online. Wierzę, że najlepszy marketing to po prostu taki, który sprzedaje.

Od 8 lat prowadzę z mężem Wojtkiem Sadowskim, agencję Robieto.pl, która pomaga firmom i osobom indywidualnym zaistnieć w Internecie i zarabiać online. Uwielbiam generować konkretny zysk, tworzyć lejki sprzedażowe, dowozić rezultat i w ten sposób spełniać marzenia moich klientów.

Od zawsze byłam ukierunkowana na sprawne działanie i skuteczną sprzedaż. Mówią o mnie, że jestem bardzo kreatywna i konkretna. Tworzenie nowych rozwiązań i strategii dla Klientów przychodzi mi z łatwością. Współpracowałam m.in. z Kobiecą Stroną Inwestowania czy Ulą Stępniak, uczącą jak zrobić „słodki biznes”. Realizowałam projekt 90dni.pl dla Jakuba B. Bączka i Beaty Kapcewicz.

RobieTo co lubię.

6

Julia Butrym-Południewska

Z wykształcenia filozofka, z zawodu wykładowca akademicki, z pasji nauczycielka jogi.

Od prawie 20 lat podążam ścieżką jogi według B.K.S. Iyengara. Posiadam najwyższy stopień nauczycielski w tej dziedzinie. Jestem absolwentką licznych warsztatów i szkoleń. Od lat regularnie jeżdżę do Indii, gdzie pobieram nauki.

W 2011 roku otworzyłam swoje studio JogaRytm, które jest spełnieniem mojego marzenia. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla dużych grup w fitnessach, warsztatów specjalistycznych dla pracowników firm i instytucji oraz w indywidualnym treningu dopasowanym do potrzeb. Uczę po polski i angielsku. Największą satysfakcję sprawiają mi zajęcia z początkującymi, ale pracuję również z zaawansowanymi, z ciężarnymi oraz z seniorami. Teraz zdobyłam nową umiejętność: prowadzenie lekcji on-line. 

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną z 18-letnim stażem oraz mamą nastolatków, którzy nie dają mi się zatrzymać. Uwielbiam czytać, żeglować i jeździć na nartach. A jeszcze bardziej podróżować

2

Katarzyna Kopczak

Nazywam się Katarzyna Kopczak i jestem psychoterapeutą. W ramach mojej praktyki pomagam ludziom odnaleźć równowagę w życiu, zbudować adekwatne poczucie własnej wartości oraz tworzyć głębokie i serdecznie relacje z ludźmi. Prowadzę również bloga, podcast i kanał na YT: ”Nie tylko o psychoterapii” gdzie przedstawiam konkretne i sprawdzone sposoby samopomocy. Zapraszam na moją stronę: www.katarzynakopczak.pl

Jestem członkiem Światowego Stowarzyszenia Psychoterapii Pozytywnej oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Swoją pracę superwizuję u certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego we Wrocławiu.

Dyplom magistra uzyskałam na Uniwersytecie Śląskim. Posiadam Międzynarodowy Certyfikat Konsultanta Psychoterapii Pozytywnej i Transkulturowej, rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej oraz certyfikat jakości pracy trenera Stowarzyszenia MERITUM.

Prywatnie, jestem  szczęśliwą i dumną mamą dwóch córek. Mam przyjaciół, których cenię za to, że sprawdzili się w najtrudniejszych i najlepszych momentach mojego życia. Lubię dobre filmy, książki, teatr. Uwielbiam jazdę na rolkach, rowerze, spacery, pływanie, chodzenie po górach i spływy kajakowe. Ostatnio bardzo interesuje mnie tworzenie stron internetowych oraz blogowanie.

3

Milena Nosek

Dietetyk kliniczny. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wykładowca Wyższej Szkoły Rehabilitacji, dietetyk Polskiego Baletu Narodowego, autorka wielu tekstów o tematyce zdrowia, stylu życia i dietetyce. Prowadzi stronę internetową, gdzie w zakładce W GABINECIE udziela porad żywieniowych w jednostkach chorobowych.

Podróże, zainteresowanie innymi niż polska kulturami, języki obce są nieodłączną częścią jej życia i inspiracją także w pracy zawodowej. Była tancerka, propagatorka sportu, profilaktyki zdrowotnej, wierna kawie i awokado.

Chętnie dzieli się wiedzą, doświadczeniem, zachęca do trwałych zmian w sposobie żywienia, nie kieruje się twardymi zasadami ważenia produktów i liczenia kilokalorii. Uczy jak myśleć o jedzeniu, jak się z nim przyjaźnić, jak żyć w balansie i jak się z tego cieszyć.

Konferencja dla dietetyków to doskonałe źródło wiedzy na temat metod pracy, które sprawiają, że gabinety są chętnie odwiedzane, a pacjenci wychodzą z nich z dobrymi efektami i polecają ich kolejnym osobom potrzebującym pomocy dietetyka lub psychodietetyka.

To wyjątkowa okazja do poszerzenia horyzontów w domowym zaciszu, drogą online i bezpłatnie.

Widzimy się 15 maja 2021 w godz. 10-16

Aby zarezerwować swoje miejsce należy wypełnić formularz: