fbpx Skip to content
Menu
search
Menu

Same ćwiczenia nie wystarczą, aby schudnąć. Najnowsze badania udowadniają jednak, że ludzie spalają prawie taką samą ilość kalorii, niezależnie od wysiłku, jaki towarzyszy ich aktywności. Wyniki tych badań, pozwalają odpowiedzieć na pytanie, dlaczego często ćwiczenia fizyczne są mało skuteczne w zwalczaniu nadwagi.

LUDY ZBIERACKO-ŁOWIECKIE, A MIESZKAŃCY MIAST

Specjaliści od zdrowia publicznego uważają, że nasi przodkowie spalali dużo więcej kalorii niż współcześni mieszkańcy miast. Trudno się temu dziwić, mając na uwadze, ile wysiłku wymagało np. samo zdobycie pożywienia. Badania przeprowadzone na osobach ze zbieracko-łowickiego ludu Hadza, pokazały, że spalają oni tyle samo kalorii, co przeciętny mieszkaniec Stanów Zjednoczonych. Jak to możliwe? Organizm przystosowuje się do podwyższonej aktywności i stara się podtrzymywać wydatki energetyczne na tym samy poziomie. Teorii wyjaśniających, jak to się dzieje, jest wiele. Wszystkie prowadzą jednak do jednego wniosku: główną przyczyną nadwagi jest nadmierna ilość przyjmowanych kalorii, a nie lenistwo.

ĆWICZENIA SĄ WAŻNE!

To, że same ćwiczenia są mało skuteczne w walce z otyłością, nie oznacza, że możemy z nich zrezygnować. Przynoszą one dużo korzyści naszemu ciału i zdrowi Wzmacniają układ odpornościowy, poprawiają krążenie, wspomagają funkcjonowanie naszego mózgu i wiele innych. Bez ćwiczeń, nie tylko będziemy gorzej się czuli, ale także gorzej wyglądali.

DIETA I AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Wszystko, co jemy, wpływa na nasze zdrowie, a aktywność fizyczna zdecydowanie może pomóc nam zrzucić niechciane kilogramy. Dzięki diecie kontrolujemy wagę, a ćwiczenia pomagają nam zachować masę mięśniową, dotleniają nasz organizm i pozwalają nam zachować zdrowie i witalność. Dieta i ćwiczenia to dwa różne narzędzia do dwóch różnych zadań.

ZMIEŃ SWOJE NAWYKI

Ewolucja ukształtowała nas w taki sposób, że nasz organizm najlepiej wie, na co wykorzystywać energię, aby utrzymać nasze ciało, narządy i umysł w dobrej kondycji. Pomóżmy mu jednak trochę;) Same ćwiczenia nie wystarczą, aby schudnąć, ale na pewno będziemy dzięki nim lepiej się czuć. Będą doskonale wspomagały odchudzanie. Trochę ruchu, zamiast podjadania to świetny pomysł! Staraj się, dostarczać sobie odpowiednią ilość kalorii, jedz regularnie i wybieraj zdrowe jedzenie, ale przede wszystkim skup się na pracy nad zmianą nawyków. Przekonasz się, że to klucz do idealnej wagi i dobrego zdrowia.

Obserwuj:

DarkBlue-Medium-Facebook
Purple-Medium-Instagram
Blue-Medium-LinkedIn

Zapisz się i odbierz

DARMOWE ĆWICZENIA POMOCNE
W ODCHUDZANIU

 

Zobacz produkty:

sylwiaprawdzik_konsultacja_psychodietetyczna_grafika1_1
sylwiaprawdzik_plan_diety_zdrowy_talerz_grafika1_1

Przeczytaj też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *